Veeam ONE

Zaawansowane, łatwe w użyciu i przystępne cenowo narzędzie monitorowania i raportowania.

Co nowego w rozwiązaniu Veeam ONE 6.5 dla VMware i Hyper-V

Rozwiązanie Veeam ONE 6.5 zapewnia szerszy wgląd w środowisko wirtualne, obejmujący również infrastrukturę Veeam Backup & Replication, oraz udostępnia nowe i udoskonalone funkcje:

  • zaawansowane funkcje monitorowania, raportowania i planowania mocy obliczeniowej na potrzeby infrastruktury kopii zapasowych
  • obsługa nowych hypervisorów: vSphere 5.1 i Windows Server 2012 Hyper-V
  • planowanie mocy obliczeniowych na potrzeby infrastruktury wirtualnej

Rozwiązywanie prawdziwych problemów firmy

Rozwój technologii wirtualizacji serwerów zrodził także potrzebę efektywnego zarządzania środowiskiem wirtualnym:

  • Maszyny wirtualne obsługują obecnie obciążenia o krytycznym znaczeniu dla działalności firmy, a administratorzy muszą mieć pewność, że są one chronione.
  • Pracownicy działów IT muszą dokumentować wykorzystanie i opłacalność wirtualizacji na potrzeby wielu podmiotów — od kierownictwa swojego działu po zarząd firmy.
  • Konieczne jest efektywne przydzielanie zasobów i kontrola nadmiernego rozrostu infrastruktury wirtualnej.
  • Veeam ONE to kompleksowe, wydajne, łatwe w obsłudze i przystępne cenowo rozwiązanie, które pomaga administratorom radzić sobie z tymi wyzwaniami.

Rozwiązanie stworzone na potrzeby wirtualizacji

Veeam ONE to kompleksowe rozwiązanie oferujące wydajne i łatwe w obsłudze funkcje monitorowania i raportowania przeznaczone do środowisk VMware i Hyper-V oraz rozwiązania Veeam Backup & Replication. Umożliwia ono pełny wgląd w infrastrukturę wirtualną i kopii zapasowych oraz w przystępnej cenie zapewnia funkcje najbardziej potrzebne administratorom wirtualizacji

Rozwiązanie Veeam ONE łączy możliwości modułów Veeam Monitor, Reporter i Business View — sprawdzonych narzędzi używanych przez ponad 50 000 specjalistów z dziedziny wirtualizacji — w jednym produkcie umożliwiającym skuteczne zarządzanie środowiskiem wirtualnym. A dzięki zaawansowanym funkcjom monitorowania, raportowania i planowania mocy obliczeniowych przeznaczonych dla rozwiązania Veeam Backup & Replication teraz można znacznie łatwiej monitorować operacje tworzenia kopii zapasowych i ich stan, identyfikować maszyny wirtualne pozbawione ochrony, tworzyć plany uwzględniające przyszłe zapotrzebowanie na repozytoria kopii zapasowych itp.

Monitorowanie w czasie rzeczywistym z wbudowanymi narzędziami analitycznymi

Istotną kwestią jest szybki dostęp do informacji na temat problemów obniżających wydajność i dostępność infrastruktury kopii zapasowych i środowiska wirtualnego. Dzięki ponad 200 wbudowanym alarmom i obszernej bazie wiedzy użytkownik nie tylko jest powiadamiany o wystąpieniu problemu, ale ma także bezpośredni dostęp do informacji umożliwiających zidentyfikowanie przyczyny i rozwiązanie problemu.

Dokumentacja i raportowanie

Aktualne i dokładne informacje na temat środowiska wirtualnego są potrzebne z wielu powodów. Wewnętrzne zasady firmowe, przepisy zewnętrzne i zwykły zdrowy rozsądek wymuszają przechowywanie kompletnej i aktualnej dokumentacji na temat dynamicznie zmieniającej się infrastruktury wirtualnej. Do skutecznego zarządzania potrzebne są informacje na temat zasobów, stanu kopii zapasowych i obciążeń. Wymagany jest też szybki wgląd w wydajność i poziom wykorzystania infrastruktury kopii zapasowych i środowiska wirtualnego.

Rozwiązanie Veeam ONE dzięki wstępnie zdefiniowanym raportom, pulpitom i funkcjom automatycznego raportowania zapewnia potrzebne informacje bez konieczności poświęcania wielu godzin, a nawet dni na zbieranie i zestawianie danych.

Planowanie mocy obliczeniowych

Zaawansowane narzędzia analityczne umożliwiają precyzyjne planowanie mocy obliczeniowych. Rozwiązanie Veeam ONE bada trendy, identyfikuje nadmiary w przydziale zasobów i udostępnia elastyczne modele typu „co jeśli”. Dzięki temu powstają rzetelne prognozy progów i zalecenia dotyczące alokacji zasobów, które pomagają w podejmowaniu trafnych decyzji dotyczących rozwoju infrastruktury wirtualnej.

Wiele hypervisorów? Jedno rozwiązanie

Rozwiązanie Veeam ONE obsługuje zarówno platformę VMware, jak i Hyper-V, dzięki czemu firma otrzymuje wydajne funkcje monitorowania i raportowania bez nakładów czasu i pracy potrzebnych do wdrażania i obsługi dwóch odrębnych narzędzi. Widoki infrastruktury zawierają obiekty VMware i Hyper-V, zapewniając pełny wgląd w całą infrastrukturę kopii zapasowych i środowisko wirtualne.

Veeam ONE - Kategoryzacja biznesowa

Perspektywa biznesowa i techniczna. Rozwiązanie Veeam ONE udostępnia zarówno techniczny, jak i biznesowy wgląd w infrastrukturę wirtualną. Umożliwia ono monitorowanie dynamicznie tworzonych grup hostów, klastrów, maszyn wirtualnych i magazynów danych, które są podzielone na kategorie według jednostki biznesowej, lokalizacji geograficznej, działu, poziomu usług, typu serwera lub innych dowolnie zdefiniowanych kryteriów.

Pobierz bezpłatną wersję próbną