52 spotkanie ŚRGM i PLSSUG Katowice 23-04-2015

Spotykamy w czwartek 23-go kwietnia 2015, w Katowicach w Altkom Akademia (ul. Opolska 22, 40-084 Katowice, 1 piętro). Jak zazwyczaj bywało - będzie można posłuchać 2 tematów: przede wszystkim dla DBA ale i dla IT Pro.

Agenda

18:00 - 18:05 — Rozpoczęcie spotkania, sprawy organizacyjne
18:05 - 19:15 — "Wyszukiwanie pełnotekstowe w SQL Server" (Tomasz Libera)
19:30 - 20:35 — Cloud OS - kompletna infrastruktura dla cloud computingu (Robert Jedynak)
20:35 - 20:40 — Zakończenie spotkania.

Rejestracja — wstęp wolny ale bardzo prosimy o rejestrację na srgm52.evenea.pl


Tomasz Libera Wyszukiwanie pełnotekstowe w SQL Server

Filtrowanie odbywające się po kolumnach liczbowych nie jest już dla nikogo zagadką, do filtrowania po kolumnach tekstowych częściej używamy predykatu LIKE prawie zawsze z jednym lub dwoma '%'. Niejednokrotnie to już nie wystarcza. Ponadto, przy stale przybywającej ilości przetwarzanych informacji, nie jest wydajne. Kolejnym naturalnym krokiem jest sięgnięcie po mechanizmy wyszukiwania pełnotekstowego (ang. Full-Text Search). Opowiemy o nich podczas tej sesji. Pokażemy jak okiełznać setki dokumentów binarnych. Omówimy tworzenie katalogów i indeksów pełnotekstowych oraz zastosowanie predykatów CONTAINS i FREETEXT. Jak zwykle lwią część prezentacji poświęcimy na demonstracje.
Na koniec zbudujemy swoją własną wyszukiwarkę… SQLoogle!.

O prelegencie: :Pracuje jako programista SQL Server w WSZiB w Krakowie, w zespole rozwijającym aplikacje zarządzania uczelnią. Prowadzi autoryzowane szkolenia i zajęcia dla studentów z zakresu SQL Server.
Działa w grupie PLSSUG niemal od początku jej istnienia, lider krakowskiego oddziału. Jako prelegent SQLDay od konferencji w 2014 roku.
Posiada m.in. certyfikaty MCT, MCSE Data Platform, MCITP-DBA, MCTTP-DD.
Prywatnie pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.


Robert Jedynak Cloud OS - kompletna infrastruktura dla cloud computingu

  •     Trendy w DataCenter
  •     Czym jest Cloud OS?
  •     Chmura prywatna, a wirtualizacja
  •     Wirtualizacja od Microsoft
  •     Modele wirtualizacji w chmurze
  •     Komponenty System Center
  •     Wieloplatformowość chmury publicznej
  •     Chmura hybrydowa i przenoszalność maszyn wirtualnychO prelegencie: Project Manager, absolwent Politechniki Śląskiej oraz Akademii Menedżerów IT związany z branżą IT od kilkunastu lat przy realizacji różnorodnych projektów informatycznych. Rozumiejący rolę działu IT w kreowaniu i realizacji misji przedsiębiorstwa oraz umożliwiający przekształcenie infrastruktury teleinformatycznej w zasób strategiczny firmy. Lider Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft. Posiada m.in. certyfikaty: MCSE Server Infrastructure, MCSA Windows Server, MCITP Virtualization Administrator, Monitoring and Operating a Private Cloud with System Center, MCTS SQL, ITIL Foundation V3, VMware, Veeam, Apple Product Professional. Prywatnie miłośnik gry na 7-mio strunowej gitarze oraz fotovideografii i postprodukcji.Pozdrawiamy
Zespół Śląskiej Regionalnej Grupy Microsoft