Porcja darmowej wiedzy o Office 2013 dla firm i użytkowników indywidualnych

Firma Microsoft udostępniła szereg materiałów szkoleniowych na temat korzystania z aplikacji najnowszego pakietu Office. Dzięki krótkim, 1-2 minutowym filmom firmy, klienci indywidualni i partnerzy dowiedzą się m.in. jak tworzyć spotkania Lync w kalendarzu Outlook, jak rozpoczynać rozmowy wideo i dodawać użytkowników do trwającego połączenia. W sumie dostępnych jest ponad 40 filmów, a kolejne będą pojawiać się sukcesywnie. 

 

Przygotowane przez ekspertów Microsoft krótkie przewodniki wideo po funkcjach Office  znajdują się na stronie www.microsoft.com/showcase w kanale Darmowe kursy Office. Ich założenie jest proste – przekazanie w łatwy sposób informacji i porad na temat pełnego wykorzystania możliwości takich programów, jak Lync, Outlook czy OneNote w wersji 2013. 

Firmy znajdą w przygotowanych materiałach proste wskazówki ułatwiające prowadzenie biznesowych spotkań online. Przydatne z ich punktu widzenia mogą okazać się również porady na temat tworzenia notatek w OneNote i udostępniania ich uczestnikom spotkania, prezentowania dokumentu czy prezentacji podczas rozmowy konferencyjnej.

W przygotowanych filmach użytkownicy – nie tylko biznesowi, ale i indywidualni – znajdą także szereg porad na temat korzystania z Outlooka. Wśród nich są takie zagadnienia, jak planowanie spotkania, tworzenie terminu kalendarza i udostępnianie kalendarza, książka adresowa, szybkie wyszukiwanie wiadomości, flagowanie wiadomości, a także przydatne w pracy zdalnej – dodawanie drugiej strefy czasowej, ustawianie wiadomości automatycznych czy korzystanie z poczty, kalendarza i kontaktów w dowolnym miejscu na świecie.  

Ponadto już dostępne są najnowsze filmy pokazujące możliwości aplikacji OneNote. Z materiałów wideo użytkownicy dowiedzą się, jak wyglądają nowoczesne notatki, jak korzystać z nich w smartfonie, tablecie i przeglądarce, jak mogą pomóc one na zakupach czy spotkaniu, a także jak je udostępniać, wyszukiwać i zmieniać. 

Na stronie www.microsoft.com/showcase użytkownicy mogą znaleźć także inne pomocne materiały, dzięki którym poznają jeszcze lepiej możliwości Office, Windows, Xbox i innych produktów i usług Microsoft.